Logo knihkupectví U Stromečku Otevření kniha
NAŠE KNIHY VÁS BUDOU MILOVAT !Novinky a názory aneb co se děje pod a vedle Stromečku

Zima až jaro 2022

Rozšířujeme nabídku her pro děti - po Mindoku máme i Albi - výběr z jejich celé nabídky včetně knih s chytrou tužkou

Korona podzim 2020

Ze dne na den jsme musely díky vládnímu nařízení zavřít. A krám nabitý novými knihami z akcí Velký knižní čtvrtek a Knihománie. Co budeme s tím množstvím dělat?! Jak zaplatíme faktury? A to nám to tak pěkně před zavřením šlo! Přeci nebudeme nečinně sedět doma, musíme se pokusit dostat ty krásné a zajímavé knihy k našim zákazníkům. Zkusily jsme nabídnout možnost vyzvednout vybranou knihu u "výdejních dveří". Informace o této možnosti jsou na zbarslavském FB a našich stránkách. S radostí přijímáme objednávky a připravujeme knihy k vyzvednutí. Ale stejně se těšíme až budeme moci otevřít!!

Poděkování od MŠ Březová Oleško...

Rádi bychom jménem Sdružení rodičů a přátel při MŠ Březová-Oleško poděkovali všem dárcům, kteří se rozhodli pomoci naší školce. Velice si toho vážíme a děkujeme.

Plyšoví ptáčci

Nově pro vaše děti plyšoví ptáčci, kteří vydávají reálné zvuky - samodobíjecí, více druhů: kos, sýkorky, vlašťovky, sova, vrabec, červenka
plyšový ptáček

Nově u nás časopis RAKETA

Je určený pro děti zhruba 5-10 let staré, ale hravost není věkově omezena, tedy máme i mladší a starší odběratele. Na 48 stránkách najdete příběhy, komiksy, zábavné hry, úkoly, tvoření, vaření, básničky i různé zajímavosti vždy na jedno konkrétní téma. Unikátní je v tom, že neobsahuje žádnou reklamu. Celý obsah je věnovaný dětem.
raketa kniha

Novinky od MINDOK

Máme pro spoustu nových her od Mindok jak pro děti, tak pro dospělé. Každý si určitě vybere. Např. Jak jako jak? Duch festovní vydání To je otázka! a celá řada "50 her" na cesty, do auta pro deštivé dny
mindok

Nový přehledný stojan na knihy

Nechali jsme si od šikovného truhláže vyrobit pěkný stojan na kniky
obrázek stojan na knihy

Březen ve znamení slev!

Na celý březen chystáme 50 % slevy vybraných románů, které budou viditelně vystaveny.

Paspartování ukončeno :-(

Bohužel šikovný pan Mokříš, který nám dlouhá léta krásně paspartoval obrázky, ze zdravotních důvodů již nechce pokračovat

Jarní úklid

Udělala jsem jarní úklid na otrůvku kolem stromečku a umístila na něj první kořenáč s květinami. Snad vydrží.

Co se děje v zimě a snížená DPH

V obchodě je po vánočním chaosu trochu klid, ale místo prohlížení a pročítání knižních lahůdek máme plno práce s uklízením polic, probíráním a kontrolou zboží. Musíme vymyslet co uspořádat lépe a přehledněji, co nového objednat, čím obohatit náš sortiment. Chceme nový stojan na hry Mindok, nový vývěsní štít nad vchod.
Snížená DPH na 10% se týká knih, bohužel mapy, průvodce s mapami a omalovánky zůstaly v 15%.

Nové pohledy

Naše knihkupectví vydalo k příležitosti 900let existence Zbraslavi 7 nových pohledů s fotografiemi Ivany Hamplové a Jana Burši. Na zadní straně je informativní text o zobrazených místech.
pohledy zbraslavi

Společenské hry

Přijďte si k nám vybrat společenské a zábavné hry od MINDOK Přinášíme vám např.: Černé historky, hry pro nejmenší nebo hry z řady Smart games.
mindok

Květina

Kořenáč s aloií vydržel na ostrůvku u stromečku celé léto, teď se někomu hodil. Možná je to jinak - a ten někdo se o rostlinu přes zimu postará a na jaře nám ji na ostrůvek vrátí.

Nově upravený vstup u základní školy V. Vančury

Se členkami Okrašlo spolku Zbraslav jsme osadily nově upravený vstup do ZŠ. Realizace nových prostor před školou se uskutečnila za pomoci grantu Hlavního města Prahy na základě studie, kterou Okrašlovací spolek a Pexeso zpracovali v součinnosti se ZŠ V. Vančury a MČ Praha-Zbraslav. Doufejme, že se o zasazené rostlinky a keře budou žáci starat, na jaře je potěší květem a vůbec hezčím, kultivanějším vstupem do školy. V pátek 14. 11. od 15.00 se za zvuku bubnů koná slavnostní otvírání nového zázemí pro školáky.
zšvvancury

Ostrůvek se stromečkem, kalendáře

snažím se udržovat ostrůvek kolem stromu bez plevele, občas jsem příjemně překvapena, že na údržbu nejsem sama
Letos rozšíříme nabídku kalendářů a diářů, pro větší pohodlí při výběru budeme na ně mít speciální stojan

Přehledný stojan na knihy

Fantazie, záhady, sci-fi, horrory pro mládež na jednom přehledném místě - v novém otočném stojanu.

Svět knihy

Byla jsem se podívat na Knižním veletrhu Svět knihy - zčásti abych se podívala na novinky a jestli nám něco důležitého neuteklo, zčásti hledat inspiraci co by se kromě knih dalo zákazníkům nabídnout. V současné době vychází obrovské množství knih, hlavně beletrie - romány a detektivky. I když se denně snažím být v obraze a sledovat zajímavé novinky, stane se, že je nemáme. Není problém knihy objednat, některá distribuce nás zásobuje často, ale spíše z toho množství vybrat jen to podle nás nejlepší pro naše čtenáře. Všechno mít nemůžeme a ani nechceme.

Při akci Knihy bez DPH

jsme vytvořili přijemnou atmosféru, nabízely jsme sklenku vína a dětem karamelky. Zákazníci nás potěšili a přišli v hojném počtu. Uvidíme co akce udělala s našimi politiky.

Máme nově vymalováno a upraveny výlohy.

A když už paní Ondráčková - členka Okrašlovacího spolku Zbraslav byla v pracovní náladě, zapojila se i při jarní brigádě SK Sport Zbraslav, kde pomáhala při úklidu u řeky.
brigada

Na světlém místě u dveří máme nový kulatý stůl,

kde si zákazníci mohou v pohodlí prohlédnout vybrané knihy a děti si malovat. logo VKC

Nejrušnější období knihkupeckého roku je za námi.

V současném klidnějším uklízíme a přerovnáváme. Budeme se snažit pomocí nových polic a stojanů udělat prodejnu přehlednější. I v novém roce budeme pro naše zákazníky z množství vydávaných titulů vybírat dobré a zajímavé knihy.

Provoz a parkování

V poslední době mám pocit, že se na hlavní ulici přes Zbraslav na Elišce Přemyslovně zvýšil provoz, bohužel většina aut jen projíždí a nezastavuje u obchodů! Náš obchod má to štěstí, že se před ním může hodinu parkovat.. Většinou si zákazníci stěžují, že před námi nebylo místo. Nemožnost zastavení před obchodem je velký problém na dolní části Zbraslavi. Jedno z řešení je parkovat na náměstí.

Ukradená květina

Bohužel se dnes - 26.9.2013 - někomu hodila květina kana, která byla před krámem celé léto v květináči. Třeba bude úspěšnější pěstitel a vykvete mu. Divím se, že se zatím nikomu nehodila malá aloe v květináči na ostrůvku. :-(

Rozkvetlá Zbraslav - ani ne

Nově založený Okraslovací spolek vyhlásil soutěž Rozkvetlá Zbraslav, ale musím říct, že při cestě ze Záběhlic do krámu jsem viděla rozkvetlých oken a předzahrádek jen pár. Příští rok bych chtěla oživit ostrůvek U stromečku kvetoucími slunce milujícími letničkami.

Kavárna U stromečku

Kavárna U stromečku naproti nám, je již otevřená. Zákazníci můžou spojit nákup u nás a posezení u kávičky a výborného dortíku. Nakup a hned můžeš číst :-)

Co se kolem nás a u nás děje

Paní Ondráčková se zúčastnila jako členka nově vzniklého Okrašlovacího spolku Zbraslav brigády na úklid kolem studánek na Belvederu. Fotografie na zde.

Máme novou úpravu kolem ostrůvku s jinanem. V bílých oblázcích jsou zasazeny keříky a celý ostrůvek je oplocen. Vypadá to hezky, děkujeme panu Šilhánovi z Místního úřadu. Ještě by to chtělo oživit nějakou květinou, která vydrží celodenní slunce

V obchodě se prosvětlilo, máme víc místa. Zrušila jsem část polic u vchodu, na jejich místě je stoleček pro děti, přibude ještě stolek se židlí pro dospělé.

Ostrůvek U stromečku - pravděpodobně povodně oddálily úpravu ostrůvku, která nám byla slíbena MÚ. Protože stav ostrůvku je opravdu zanedbaný, pustila jsem se do plení sama.

Nový předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martin Vopěnka chystá kroky pro větší zviditelnění Svazu. "Především si myslím, že v tak malé jazykové oblasti, jakou jsme, bychom si zasloužili nikoliv nižší, ale NULOVOU sazbu DPH. Nyní je 15%, což je skoro nejvíce z celého civilizovaného světa. Přitom přínos pro státní rozpočet je zanedbatelný. Naopak příjmy plynoucí z vyšší čtenářské gramotnosti a větší dostupnosti knih by mohly případnou ztrátu daleko převýšit."

Klidné počtení

V uspořádání obchodu chystáme klidný koutek, kde si zákazníci budou moci sednout do pohodlého křesla u stolečku a prohlédnout si vybrané knížky. Jen nám ta změna nejde tak rychle.

Stromeček

Stromeček vedle nás se už brzy zazelená, doufáme že bude ostrůvek osázen a bude kolem něho plůtek - jak bylo slíbeno. Chtěla bych ostrůvek udržovat v pěkném stavu, aby bylo radost se na něj podívat. To v lońském roce nebylo.

AŤ DĚTI ČTOU

Stejně jako v minulých letech se stává, že děti mají jako doporučenou četbu starší titul, který není možné v současné době sehnat /knihovna mívá jen 1 výtisk/. Škoda, že paní učitelky češtiny více nespolupracují s knihovnou nebo se neinformují v knihkupectví. Vychází plno krásných hodnotných titulů, které by možná děti více zajímaly a získaly by vztah ke čtení.

"Není ani tak důležité trvat na tom, aby děti četly konkrétní tituly, které škola požaduje, ALE ABY ČETLY. COKOLI. A aby z toho měly potěšení." Jiří Trávníček Ústav pro českou literaturu Akademie věd

Cestování.

Majitelka nabírala síly na podzimní knižní trh při poznávání Madeiry :-)
Turistika na Madeiře Turistika na Madeiře Turistika na Madeiře

Další knihkupectví na Zbraslavi

Během září bude otevřeno v restauraci Darwin malé knihkupectví - Budeme s dál snažit vycházet našim zákazníkům vstříc širokou nabídkou a ochotnou obsluhou. Sortiment jsme rošířili o malé dřevěné hračky české firmy Detoa. Máme i větší výběr různých pracovních sešitů pro děti - samolepky, doplňovačky, vystřihovánky, omalovánky

Opět jsem upozoňovala na neudržovaný vzhed ostrůvku U stromečku - sice tam byly zasázeny barevné letničky, ale za chvíli se ztratí pod záplavou nevypletých bodláků

Nový díl kampaně na podporu četby Kniha - závislost na celý život 2.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů navazuje na předchozí první kampaň druhým dílem.
Kniha je závislost

Do konce roku 2011 knihy ještě za sníženou DPH 10 %.

Pak bohužel už 14%. Zbývá ještě naděje, že tato výše zůstane a nenastane katastrofický scénář - 17,5% nebo dokonce 19%. Průměr DPH na knihy je ve vyspělých evropských zemích 5-6%. Zvýšení DPH na 17-19% by postavilo ČR do skupiny zemí s nejvyšší sazbou v Evropě - Bulharsko, Albánie, Ukrajina a Bělorusko.

Vypletý stromeček :-)

Máme radost...záhon kolem stromečku je vypletý - hned to líp vypadá! Děkujeme.

Zarostlý stromeček

Opět upozorňujeme na ostrůvek U stromečku zarostlý plevelem, který je v "péči odborníků".

Otevírací doba během léta

I my si potřebujeme odpočinout. Budeme mít zavřeno v termínu:
4.7.2011 a 11 - 22.7.2011

Ze zdravotních důvodů musíme mít bohužel neplánovaně zavřeno i 24.6. - 1.7.2011.
Omlouváme se. V urgentních případech můžete volat na číslo 773579513. Hotové fotozakázky je možné vyzvednout v prodejně Binter nebo ve Vinárně.

Nový stromeček

Na ostrůvku byl zasazen nový strom - listnáč, který vypadá jako jinan - po urgencích byl ostrůvek zbaven plevele a suchého skalníku. Snad o něj bude dál dobře pečováno...

Smutná zpráva

Se smutkem oznamujeme že 8.4.2011 zemřel Ing. Karel Král, tatínek paní Ondráčkové, který stál u zrodu knihkupectví a až do současnosti aktivně napomáhal jeho chodu.

31.3.2011 Zasedání zastupitelstva !

Jako soukroumý podnikatel vím jak je těžké něco fungujícího vymyslet a provozovat a proto dost dobře nechápu rozhodnutí rady (30.3.) pod vedením pana starosty Háněla nepodpořit fungující Zbraslavské jarmarky a nestáhnout výpověď neziskovým organizacím z budovy na Žabovřeské. Místo aby se jako starosta Zbraslavi chlubil tím že má v obci dobře fungující Rodinné centrum a že obec podporuje oblíbené Jarmarky.

POZDĚ, ale PŘECE!

Prostřeno od Aše po Jablunkov - nakladatel konečně titul dotiskl (i když podle našeho knihkupeckého názoru neodpovídá bombastická reklama v televizi výsledné podobě knihy).

Paspartování

Dobrá zpráva pro zájemce o paspartování! Pan Mokříš opět nabízí své služby - Velmi vkusně a kvalitně zapaspartuje menší grafiky i větší plakáty.

Návrat z dovolené

Paní Ondráčková se vrátila z úspěšného treku v Nepálu pod Everest a Gokyo. Nejvyšší dosažená výška byla na Kala Patar 5665m.
Gratulujeme!
Trek v Nepálu Trek v Nepálu Trek v Nepálu

Dovolená

Od 27.10.2010 - 25.11.2010 bude majitelka knihkupectví paní Ondráčková na zotavovací dovolené - na treku v Nepálu. V době její nepřítomnosti bude knihkupectví fungovat v úsporném režimu. Pravděpodobná otevírací doba:
pondělí a středa 8:30-12:30
úterý a čtvrtek 14:00-17:00
pátky bude zavřeno.
Obě zástupkyně - paní Králová a paní Horná se vám budou snažit vyhovět, ale budou prosit o schovívavost. Slibujeme, že všechny 'bomby' a bestsellery vánočního trhu Vám neutečou a budeme je pro vás mít v dostatečném množství.
Annapurna - 50 let expedic do zóny smrti

Posila

Budeme mít pomocnici. Na pár hodin nám přijde pomáhat bývalá knihkupkyně, mladá paní Marcela.

DOVOLENÁ 23-27.8.2010

I v letošním roce si potřebujeme odpočinout :-) Vám, našim zákaznímkům přejeme příjemný zbytek léta.

03.06.2010 Změna interiéru

Pro lepší orientaci v našem obchodě naditém knihami máme nové popisky na regály.

01.06.2010 Reference

Jsme hrdí na to, že si u nás pravidelně vybírají a nakupují knihovny: ze Zbraslavi, Lipenců, Davle, občas Psár a Jílového. Novinky pro ně dáváme na stranu, nebo na ně upozorníme stejně jako na zajímavé tituly.

17.05.2010 Scifi

Rozšířili jsme nabídku sci-fi z nakladatelství Straky na vrbě. Fantasy povídky českých autorů, nebo známý autor Roger Zelazny.

03.03.2010 Předškoláci

Maminkám předškoláků nabízíme naší NOVINKU Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky. Soubor čtyř sešitů obsahuje kompletní přípravu předškoláka. Publikaci připravily české autorky a byla testována na pětiletých dětech.

25.2.2010 Zásoby starších titulů

Vážení zákazníci,
podle údajů z Národní knihovny ČR u nás v roce 2009 vyšlo 17 600 knih - jedná se o novinky, bez dotisků a reedicí!! I když se snažíme vybírat jen ty zajímavé, knih je takové množství, že už nemůžeme mít na skladě tolik starších titulů jak bychom chtěli. Omezuje nás nedostatek místa a neradi bychom se propadli do sklepa. Pokud u nás některý starší titul nenajdete, rádi vám ho objednáme přičemž doba dodání je podle nakladatele - do druhého dne nebo do týdne.

10.1.2010 Nový design webu

Lehce jsme změnili vzhled webu. Doufáme, že bude více přehlednější. Máme také nové logo a plánujeme i drobné personální změny ;-)

1.1.2010 Kniha - závislost na celý život

Podporujeme kampaň SČKN.
Banner kniha závislost

19.11.2009 Obaly na knihy

Kožené obaly na knihy od 299,- Je to i krásný dárek pro náruživé čtenáře :-) Ke koženému obalu patří i krásná kožená záložka, kterou si u nás můžete také zakoupit.

23.10.2009 Prodej vstupenek

Oznamujeme, že jsme uzavřeli dohodu o spolupráci s největším světovým prodejcem vstupenek - EVENTIM. V naší prodejně si budete moci zakoupit všechny vstupenky dostupné v síti EVENTIM. Současně bude možné si vstupenku zarezervovat přes internet a v prodejně si jí vyzvednout.
O dalších novinkách a přesném termínu zahájení prodeje Vás budeme informovat.
Eventim logo

8.10.2009 BabyOtisk - ORIGINÁLNÍ DÁREK ZA SKVĚLOU CENU!

Baby Otisk® Vám umožní samostatně vytvořit otisk ručičky nebo nožičky dítěte do 3 let do speciální trvanlivé hmoty v ozdobném balení. Baby Otisk® bude nejen krásnou vzpomínkou pro rodiče a dítě, ale zároveň originálním dárkem pro prarodiče či rodinné známé.
Vytvoření otisku je velmi jednoduché. Hmotu rozmícháme se 150-200 ml vody a necháme 5-10 min tuhnout. Dítěti namažeme ručičku nebo nožičku dětským olejíčkem a do takto připravené hmoty provedeme vlastní otisk.
Výrobek je zdravotně nezávadný.

Ceny:

BABY OTISK – KULATÁ KOVOVÁ KRABIČKA ............. 198,- Kč
BABY OTISK – DVOJRÁMEČKY......................... 389,- Kč
BABY OTISK – TROJRÁMEČEK......................... 593,- Kč
Kulatá krabička
Celé balení
Dvojrámek
Trojrámek

Starší novinky....

 

© Imperator 2010, Knihkupectví U Stromečku, Elišky Přemyslovny 434, 156 00 Praha Zbraslav, tel: +420 257 921 162